AUCTION 45 | 26. September 2015 |
Auction 45 | 1 result | |
Catalogue Archive | 23 results |
Ivo Hauptmann
1886 Erkner(b. Berlin) – 1973 Hamburg
083 Ivo Hauptmann, Am Luganer (?) See. 1959.
Ivo Hauptmann 1886 Erkner(b. Berlin) – 1973 Hamburg
Oil on canvas. Signiert "Ivo Hauptmann" und datiert u.re.
81 x 99,5 cm.